Autor:
Killer
Přidáno:
13/03/2008 v 23:21:32
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 22622x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 1457x
1 2 3 4 5

Český název: Čtverzubec zelený
Latinský název: Tetraodon nigroviridis


Čeleď:Tetraodontidae (Čtverzubcovití)
Původ: Asie
Maximální velikost: 10 cm
Vhodná teplota: 22 - 27 °C
Potrava: živá, mražená, miluje mlže, plže, malé krevetky
Doporučené PH: 7
Doporučená tvrdost vody: 20 °dGH
Agresivita: pokud má hlad, může některým rybkám kousat ploutve. Ve stáří se může stát nesnášenlivější.
Charakteristika: Vyžaduje písčité dno a množství úkrytů. Je ze čtverzubců nejlépe přizpůsobitelná sladké vodě a dobře v ní prospívá. Jen v případě příznaku nějaké choroby se doporučuje přidat sůl. Rádi se zahrabávají do písku, proto by dno mělo být jemně zrnité. V případě pocitu ohrožení se dokáží nafouknout a potom plavou břichem vzhůru na hladině. Vypouštění vzduchu je slyšitelné jako syčení. Také dokážou pohybovat očima nezávisle na sobě. Při přijímání potravy využívá čtyři silné zuby, které jsou umístěné v tlamce a jsou podobné zobáku papouška, aby dokázal rozlousknout tvrdé ulity měkkýšů.
Pohlavní dimorfismus: Rozdíl pohlaví není s určitostí znám.
Rozmnožování: Samička klade až 500 jiker na rostliny a kameny, o jikry i potěř se dále stará sameček. Plůdek se líhne mezi čtvrtým až sedmým dnem a po vylíhnutí ho krmíme drobnou živou potravou.


Čtverzubec zelený

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čtverzubec trpasličí Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čverzubec Manilský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Čtverzubec hranatý (Čtverzubec konžský) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Čtverzubec zelený     Editovat článek     Přidat fotku


Ahoj, je čtverzubec zelený jedovatý? Myslím pokus se jí člověk dotkne.


je moc krasna jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee kdybich mněla větší akvárko tak bich si ji pořídila davam jí 1


myslim ze tahle ryba je dost choulostiva, neni snadne ji uspesne chovat a take neni tak casto videt ;-)


Dneska jsem si chtěla dva koupit ale řekli mi, že musí mít slanou vodu, tak jsem zklamaná odešla a ted tady čtu,že dobře prospívá i ve sladké ach jo :-)


Chěl jsem si tuhle rybu pořídit kůli šnekům, ale nakonec jsem je radši zlikvidoval chemicky.


Kdybych měla velké akvárko, tak bych si tuto rybu chtěla pořídit. Nemění i barvu? Prst bych jí ale nechtěla podat hihi :-)


Není ta ryba jedovatá? Někteří čtverzubci jsou a to zbarvení by tomu taky nasvědčovalo.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby