Autor:
Vera007
Přidáno:
05/07/2009 v 21:50:52
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 13508x Hodnocení: 2.86 Hodnoceno: 1203x
1 2 3 4 5

Český název: Čtverzubec trpasličí
Latinský název: Carinotetraodon travancoricus


Čeleď:Tetraodontidae (Čtverzubcovití)
Původ: Asie (Indie)
Maximální velikost: 3 cm
Vhodná teplota: 23 - 28 °C
Potrava: masožravec
Doporučené PH: 7 - 8
Doporučená tvrdost vody: 4 - 12 °dGH
Agresivita: poměrně agresivní ryba, bývá teritoriální
Charakteristika: V akváriu vyžadují dostatek úkrytů, rostlin (hlavně plovoucích) a prostor pro plavání. Dno by mělo být písečné, aby se rybky nezranili - často se totiž zahrabávají. Patří k nejmenším rybám svého druhu. Když se cítí ohrožení, dokáží se nafouknout a tím zvětšit svůj objem. Ideální je chovat skupinku dvou či tří samic s jedním samcem. Požírají hlavně živou potravu - korýše, mlže, plže, červy... Mohou si ale zvyknou i na mražené krmivo.
Pohlavní dimorfismus: Samičky jsou větší než samečci. Samečci navíc mají tmavý pás, který se táhne přes celé tělo od ocasu až k tlamce.
Rozmnožování: Jikry kladou na listy rostlin, většinou je střeží sameček. Po rozplavání potěr přijmá drobnou potravu.

V inzerátech: Poptávka


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.blackwaterfish.comČtverzubec trpasličí


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čtverzubec thajský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čtverzubec zelený   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Čtverzubec čočkovitý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Sekernatka drobná     Editovat článek     Přidat fotku


ctverzubec je nejhezci rybicka s bratrem sme se do ni zamilovaly a prejeme si ji koupit :-) :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby