Autor:
Salonka
Přidáno:
29/12/2008 v 00:31:27
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9002x Hodnocení: 2.78 Hodnoceno: 1007x
1 2 3 4 5

Český název: Čolek ohňobřichý
Latinský název: Cynops pyrrhogaster


Čeleď:Salamandridae (Mlokovití)
Původ: Japonsko
Maximální velikost: 12 cm
Vhodná teplota: 18 - 23 °C
Potrava: hmyz, plankton, nitěnky, žížaly
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Charakteristika: Má statné a válcovité tělo se širokou hlavou. Hřbet je hnědé, až tmavohnědé barvy, břicho mají nápadné červené barvy s černými skvrnami, ale někdy bývá i oranžové. Pro potřebu doplnění látek se často stává, že samičky požírají svléknutou kůži jiného samce.
Rozmnožování: Samec si namlouvá samičku. Samice balí vajíčka do listů vodních rostlin a naklade jich někdy i přes 50 kusů. Malé larvičky se líhnou po 15 dnech, měří kolem 10 - 12 mm. Jsou velmi žravé. Někdy dochází i ke kanibalismu.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.salamanderseiten.deČolek ohňobřichý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Člunka pravohrotá Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Čolek východní   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Čolek východní L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Hrotnatka obecná     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby