Autor:
Salonka
Přidáno:
12/01/2009 v 22:31:05
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5635x Hodnocení: 2.99 Hodnoceno: 910x
1 2 3 4 5

Český název: Cípal Chelon labrosus
Latinský název: Chelon labrosus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Mugilidae (Cípalovití)
Původ: severovýchodní Atlantik, Norsko, Černé moře
Maximální velikost: 60 cm
Potrava: Plankton, živočichy u dna moře
Charakteristika: Žije v mělkých pobřežních vodách. Jeho dlouhé, vřetenovité tělo je na břišní straně stříbritě lesklé, hřbet je tmavý až šedozelený. Celé tělo je pokryto velkými šupinami. Jeho oči nemají tuková víčka. Má poměrně malou hlavu. Malý ústní otvor je bez zubů, horní ret je velmi tlustý.
Rozmnožování: Doba tření závisí na tom, kde daný jedinec žije. Ve Strědozemním moři to je od prosince do března, v Biskajském zálivu od ledna do dubna. Nakladené jikry se vznášejí nade dnem.

V inzerátech: DARUJE NĚKDO


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.ciencies.udg.esCípal Chelon labrosus


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Chrochtal východní Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Čtverzubec černoskvrnný   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Zobec černopruhý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Ježík páskovaný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby