Autor:
Horac
Přidáno:
17/06/2007 v 09:37:46
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
26/09/2008 v 17:01:43

Zobrazeno: 1392x Hodnocení: 2.69 Hodnoceno: 1174x
1 2 3 4 5

Český název: Cichlidka Ramirezova
Latinský název: Mikrogeophagus ramirezi (Papiliochromis ramirezi)


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Jižní Amerika - řeky Rio Apuré a Rio Meta ve Venezuele
Maximální velikost: 7 cm
Vhodná teplota: 24 - 28°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 5 - 7
Doporučená tvrdost vody: 5 - 12° dGH
Agresivita: mírumilovná společenská rybička
Charakteristika: Tato rybka se dožívá kolem dvou let. Je náročnější na kvalitu vody a choulostivá při přelovování a změnách parametrů vody. Ve špatném prostředí trpí mnoha chorobami, např. vodnatelností a tuberkulózou. Rybky jsou navíc citlivé na chemikálie i léčiva. V akváriu vyžadují prostředí plné úkrytů, jeskyněk, kořenů, množství dobře rostoucích rostlin a klidné, mírumilovné společníky. Tyto rybky mají velmi proměnlivé zbarvení: modré, červené a černé s přechody do fialova a žlutozelena. Vyznačují se vysokou hřbetní ploutví se 14 tvrdými paprsky, z nichž první tři jsou černé.
Pohlavní dimorfismus: Samička je v břišní části plnější a červenější a má druhý paprsek hřbetní ploutve prodloužený.
Rozmnožování: Při tření se samička obrací hřbetem dolů, naklade 100-200 kusů šedě průsvitných jiker a sameček mezitím "hlídá" se staženou ocasní ploutví. Jikry oplozuje zajímavým způsobem - neobrací se k jikrám bříškem, nýbrž zaujme jen šikmou polohu, třepe tělíčkem a kropí jikry mlíčím. Potěr je choulostivý na pokles teploty a nečitotu vody. Po třech dnech se potěr rozplave. Rodiče se o něj i nadále společně starají.


Tato fotografie pochází ze stránek http://brian.kjeldsen1.person.emu.dkCichlidka Ramirezova

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlidka pulcovitá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlidka Reganova   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Peřovec ostražitý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra podélněpruhá     Editovat článek     Přidat fotku


Velice pohledná, ale taky velmi náročná rybka. Skoro každý chovatel, se kterým jsem mluvil s ní řešil nějaký větší problém.


Jsou velmi náročné na kvalitu vody. Začátečníkům absolutně nedoporučuji. S živorodkami se chov nedá srovnat. Ale jsou krásné.


velicechoulostiva rybka.rozmnožuji je už 6.let ale ještě to nemam vychytaný jak na ně.


tydle ryby se mi moc liby.zatim mam jen 4 akvaria zivorodek a jedno parmicek ctyrpruhyh.tato ryby si chci uz delsi dobu poridit ale nejak se k tomu porad nemam.:)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby