Autor:
Postakul
Přidáno:
01/09/2007 v 08:26:10
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
13/11/2008 v 15:44:10

Zobrazeno: 27944x Hodnocení: 2.97 Hodnoceno: 1407x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Cichlidka papouščí (kakadu)
Latinský název: Apistogramma cacatuoides


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Jižní Amerika: Amazonie (Brazílie a povodí Amazonky)
Maximální velikost: 4-8-cm
Vhodná teplota: 22 - 28°C
Potrava: živé / mražené: patentky, buchanky, dafnie, nítěnky; umělé krmivo nemají tyto rybky moc rády
Doporučené PH: 6.8 - 7.5 pH
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15° dGH
Agresivita: mírně agresivní a teritoriální
Charakteristika: Krásná rybka s průhlednou ocasní ploutví. Nádrž by měla být prostornější nádrž s upraveným dnem z větších tmavých kamenů a kořenů, mezi nimiž si samičky vytváří svá teritoria. Osázení nádrže je vhodné nižšími trsovitými rostlinami v kombinaci s druhy jemnolistými. V menších akváriích útočí na větší ryby než je ona sama. 4 cm samice si dokonce troufne i na 10 cm polozobánku a zabije ji. Proto se musí chovat v akváriu se stejně velkou délkou a agresivitou.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má na hřbetní ploutvi první paprsky protažené a ocasní i hřbetní ploutvi má barevnější, samička má paprsky v hřbetní ploutvi stejně dlouhé, celkové zbarvení je šedé, v době péče o potomstvo je samička žlutá. Dále má sameček protaženou řitní ploutev i prsní ploutve. Samečci jsou dlouzí zhruba 7 cm, samičky okolo 4 cm. Je také známá pod anglickým názvem Red parrot.
Rozmnožování: Vytírají se do dutin (kokos, kamenná jeskyňka, kořen, atd.). Samec si vytváří harém o několika samicích (3-4) s nimiž se "pravidelně" tře. Samci vůči sobě jsou nesnášenliví, proto se doporučuje mít v nádrži pouze jednoho samce na několik samic. Pro velké nádrže to nemusí být pravidlem. Po vytření se samička stará o jikry a později i o potěr. Někteří samci potěr sežerou, proto je v tomto případě lepší problémového samce odlovit (chceme-li odchov). Potěr po vylíhnutí žere drobnou potravu.

V inzerátech: Cichlid Papousi, Krásná cichlida papouščí / red parrot,


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquariophilie-be-forum.orgCichlidka papouščí (kakadu)

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlidka panduro Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlidka pestrá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlidka Borelliho L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlidka kakadu     Editovat článek     Přidat fotku


Nepožerou jiné menší rybičky? A když se řadí mezi cichcichlidky přerývají dno?


Nepožerou jiné menší rybičky? A když se řadí mezi cichcichlidky přerývají dno?


Mám možnost tyto rybičky mít, ale mám v akva dva kančíky zelenooké, kteří se snaží se vytřít... mohu k nim pořídit tyto rybičky?Děkuji za odpověď....Martin M.


Tyto cichlidky jsou snadné na chov,méně náročné na kvalitu vody,než třeba Ramirézy. Doporučuji i začínajícím chovatelům cichlidek. Vytírají se snadno a docela často,rodiče-většinou oba opečovávají a střeží své potomstvo.Dokonce se mi stalo, že i cizí samička přivzala do své ochrany cizí, větší potomky,jimž zemřela matka.Víc než jeskyňky se mi osvědčily kořeny, v jejichž dutinách najdou spoustu úkrytů pro mladé a dokáží si obhájit i před mnohem většíma rybama, než jsou sami.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby