Autor:
Speedtt
Přidáno:
18/04/2008 v 20:50:41
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
23/02/2009 v 15:22:00

Zobrazeno: 10831x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 1031x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Cichlidka mramorová
Latinský název: Julidochromis transcriptus


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: jezero Tanganika
Maximální velikost: 8 cm
Vhodná teplota: 24 - 27°C
Potrava: všežravec (nitěnky, živé krmivo, vločkové krmivo, ....)
Doporučené PH: 7,5 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 8 - 25°dGH
Agresivita: Agresivní ryba - obzvlášť při narušení teritoria
Charakteristika: Jedná so o rybu, která se i navzdory své velikosti dokáže v akváriu prosadit. Je to nejmenší zástupce rodu Julidochromis. V nádrži by měl být dostatek úkrytů. Tvoří páry, které jsou spolu po celý život. Horní polovinu těla má mramorovanou, spodní část těla je béžová, někdy ale přechází do žluta. Zbarvení je závislé na náladě ryby a také momentálním stavu. Válcovité tělo je protáhlé a tvarem připomíná doutník. V době tření jsou teritoriální a i přes svoji malou velikost dokáží odhánět od svého teritoria mnohem větší ryby. Ryby (hlavně mladé) jsou citlivé na obsah NO2 ve vodě. Proto je nutné zabezpěčit kvalitní biologickou filtraci a často měnit vodu.
Pohlavní dimorfismus: Samičky jsou celkově větší. Pohlavní rozdíly nejsou znát.
Rozmnožování: Pro úspěšný odchov se doporučuje samostatná nádrž o objemu cca 60 litrů. Důležitý je velký počet úkrytů (postačí navršené kameny). Po vylíhnutí jiker je možné oba rodiče s potěrem ponechat.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.wallpaperfishtalk.comCichlidka mramorová


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlidka mnohotrnná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlidka mramorovaná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Julidochromis sp. Gombi L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlidka mramorovaná     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby