Autor:
Horac
Přidáno:
13/01/2008 v 14:35:54
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 8892x Hodnocení: 2.95 Hodnoceno: 1092x
1 2 3 4 5

Český název: Cichlidka Macmasterova
Latinský název: Apistogramma macmasteri


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: povodí řeky Orinoko (v Jižní Americe)
Maximální velikost: 8 cm
Vhodná teplota: 22 - 30°C
Potrava: všežravec, upřednostňuje živou potravu
Doporučené PH: 6,0 - 6,5
Doporučená tvrdost vody: 2 - 8°dGH
Agresivita: mírná a klidná rybička
Charakteristika: Tato rybka není vhodná pro začátečníky, protože je náročná na kavlitu vody - nesnáší hlavně dusikaté sloučeniny, takže je potřeba často měnit vodu. V akváriu mají rády úkryty z kamenů či kořenů a osázení rostlinami. Protože jsou polygamní, doporučuje se chovat tři nebo i čtyři samičky na jednoho samečka.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou větší a barevnější. Mívají červeně lemované ocasní plotve. Samičky jsou drobnější, jsou zbarvené do žluta a mají poměrně výraznou černou kresbu.
Rozmnožování: Vytírají se na do jeskyní, nebo do předem připravených děr v písku. Samička jikry ovívá ploutvemi a vybírá plesnivé jikry. Potěr se líhne asi za tři dny, samička se o něj stará a často ho přemisťuje v tlamce. Po vytření se doporučuje samečka odlovit. Pokud ho neodlovíte, obhajuje teritoria všech samic, a někdy společně se samičkou provází potěr po nádrži. Po strávení žloutkového váčku přijmá potěr drobnou živou potravu a už asi po dvou týdnech samostatný, takže je možné odlovit i samičku.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.zierfischclubbremen.deCichlidka Macmasterova

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlidka Lepidiolamprologus kendalli Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlidka marlierova   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlidka Apistogramma hongsloi L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlidka Nijssenova     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby