Autor:
Carex
Přidáno:
10/03/2008 v 12:10:44
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
02/03/2009 v 12:00:23

Zobrazeno: 11372x Hodnocení: 2.81 Hodnoceno: 950x
1 2 3 4 5

Český název: Cichlidka klínoskvrnná
Latinský název: Uaru amphiacanthoides


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Jižní Amerika - Brazilie (Amazonka, Guyana)
Maximální velikost: 25 - 30 cm
Vhodná teplota: 27 - 30 °C
Potrava: nitěnky, perloočky buchanky, larvy komárů a pakomárů
Doporučené PH: 5.5 - 6,5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 12 °dGH
Agresivita: Mírumilovná ryba jak uvnitř svého druhu, tak k jiným druhům.
Charakteristika: Klidná hejnová ryba žijící ve středních a spodních částech nádrže. Tělo má silně sploštěné s malým ústným otvorem, ve kterém se nachází velký počet malých zubů. Zbarvení těla se mění podle věku ryby. Dospělá ryba je zbarvená od žluté přes hnědou s modrým leskem. Chováme v nádrži s úkryty z kořenů a kamenů a se slabým osvětlením. Rády okusují rostliny. Název cichlidy klínoskvrnné UARU vznikl z domorodého brazilského názvu "uaru", jímž tamnější obyvatelé označují ropuchu.
Pohlavní dimorfismus: Žádné patrné vnější rozdíly mezi pohlavími.
Rozmnožování: Odchov je možný, ale obtížný. Do nádrže dáme 6-8 ryb a čekáme, až se utvoří pár, poté ostatní ryby odlovíme. Samice klade 100 - 800 jiker. Oba rodiče pečují o potomstvo.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.cichlids.comCichlidka klínoskvrnná


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlidka klamavá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlidka konžská (Cichlidka modrá)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Tyrannochromis nigriventer L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlida Uaru fernandezyepezi     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby