Autor:
Salonka
Přidáno:
28/12/2008 v 00:44:31
Autor změny:
Miro03
Naposledy změněno:
13/06/2009 v 22:30:48

Zobrazeno: 25033x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 1355x
1 2 3 4 5

Český název: Cichlida papouščí
Latinský název: Cichlasoma sp. red parrot


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Asie
Maximální velikost: 30 cm
Vhodná teplota: 23 - 28 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 6,5 - 7
Doporučená tvrdost vody: 2 - 10 °dGH
Agresivita: teritoriální ryba
Charakteristika: Je to opravdu živá a velmi žravá ryba, žere velmi často, všechno od masa, vloček nebo granulí až po mražené zelené krmivo. Má zavalité tělo s deformovanou páteří, což vytváří dojem papouščího zobáku. Tato deformita se projevuje i na tvaru hlavy a často se stáva, že rybka nemůže zavřít tlamku. Ráda se zdržuje u dna, kde vybíra rostliny a proto je nutno mít v akváriu odolné a pevné rostliny. Pro svou nemotornost se může stát, že se včas nedostane k potravě, a proto je vhodnější je dokrmovat i mimo dobu krmení. Tento druh vznikl křížením Kančíka příčnopruhého a Kančíka citronového.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví není téměř možné rozeznát. Samci mají často hřbetní a ocasní ploutve špičaté, samice oblé, ale není tomu tak vždy.
Rozmnožování: Rozmnožují se jikrami, o které se starají oba rodiče stejně. Také o potomstvo se starají oba. Potěr je po rozplávaní schopen přijímat nasekanou klasickou potravu i niťovky.

V inzerátech: Cichlid Papousi


Autor fotografie: SalonkaCichlida papouščí

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlida ocasooká Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlida pastelová   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kančík červenooký zlatý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kančík hrbohlavý     Editovat článek     Přidat fotku


Tuto rybku jsem zachránil u popelnice, mam ji třetím rokem, je to samice a měsíc co měsíc klade jikry, musím sehnat kančíka ale dospelce.


sisounek: Dnes jsem je pozoroval v akvaristice v Průhonicích ve spektrum anebo je mají v OBI ve Štěrboholích,vím že je to od Vás daleko,ale pokud je chcete tak bych se rozjel do Prahy nebo na nějakou burzu např. na Pankráci.


prosim rad bych si tyto ryby zakoupil ale nevim kde jsem z rakovnika a zde v obcode nejsou k sehnani prosim pomozte dekuji


ano,článek z rybicky.net jsem četla..chtěla jsem se zeptat ještě někoho,kdo s tím má zkušenosti..U nás ve městě mají cichlidy jen v jedné prodejně..tak nevím..


nickolka: Cituji z atlasu ryb na www.rybicky.net: Rozpoznat pohlaví mimo tření je téměř nemožné. Někdy uváděné informace o tvaru ploutví, že samice mají oblé hřbetní a ocasní ploutve a sameci špičaté neplatí vždy, navíc je možné se tvarem ploutví řídit až v dospělosti. Samec je také často větší a robustnější, ovšem ani to není pravidlem. Pohlaví se nedá spolehlivě určit ani podle zbarvení, navíc v tvrdé nebo zásadité vodě ztrácejí své vybarvení a barvy blednou.


ja ich mám v 504l akvárku 4.Ale dodnes neviem,akého sú pohlavia.mám dojem,že to budú asi samice,lebo nič sa nedeje....ale v predajni by to asi mali vedieť určiť.Treba sa popýtať asi vo viacerích obchodoch.


budu mít 280ti litrové akvárko..myslím,že by nebyl problém mít v něm cichlidy papouščí..jen nevím,jak mám v prodejně rozpoznat samičku od samce..chtěla bych pár nebo 1 samce a k němu dvě samice..poradíte prosím???Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby