Autor:
Dadka21
Přidáno:
05/11/2008 v 14:34:34
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
19/03/2012 v 21:37:46

Zobrazeno: 6423x Zatím nehodnoceno
1 2 3 4 5

Český název: Kančík managujský
Latinský název: Cichlasoma managuense


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Kostarika, Honduras, Managujské jezero
Maximální velikost: 30 cm
Vhodná teplota: 24-26 °C
Potrava: Masožravá ryba
Doporučené PH: 7.0 - 8.2
Agresivita: Agresivní dravec
Charakteristika: Stříbřitěmodré tělo je pokryté množstvím nepravidelných tmavých skvrn, které přecházejí i do věech ploutví, kromě prsních. Samci mají skvrny na ploutvích výraznější.Ryby z rodu Parachromis jsou si často velmi podobné, je proto možná záměna s jiným druhem. Tělo je v základu žluté a po celém těle je mnoho černých skvrn, ve sředu těla výraznějších. Ploutve mohou být až černé, především v období tření. Vzhledem k jejich zbarvení se jim často přezdívá jaguáří cichlidka.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají prodloužené hřbetní a řitní ploutve.Samci bývají výrazně větší než samice a mají intenzivnější vybarvení. Ploutve samců mohou být špičatější než u samice.
Rozmnožování: Odchov je poměrně jednoduchý. Neprve je ale třeba sestavit chovný pár. Ideální je chovat 6-10 mladých jedinců pohromadě (nejlépe z více zdrojů, aby to nebyli sourozenci) a v této komunitě se pár vytvoří. Ostatní je poté třeba odlovit. Jikry kladou na hladký, očištěný povrch (kámen, kořen). Nakladené jikry (1000-2000 ks) se vykulí při teplotě cca 26-27°C po 3-4 dnech. Rozplavávají se po dalších 5-6 dnech. Potěr krmíme zpočátku čerstvě vylíhlou artémií. Rodiče jikry i potěr velmi agresivně hlídají a často potěr přemísťují do vyhrabaných jam v substrátu.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.theaquariumwiki.comKančík managujský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kančík lesklý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kančík Managujský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlasoma maculicauda L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kančík maotagujský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby