Autor:
Salonka
Přidáno:
15/03/2012 v 21:43:05
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 14475x Hodnocení: 3.02 Hodnoceno: 1366x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Cichlasoma Flowerhorn
Latinský název: Cichlasoma Flowerhorn


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Malajsie,Taiwan 1993
Maximální velikost: 27 - 30 cm
Vhodná teplota: 27 - 32 ° C
Potrava: Všežravci
Doporučené PH: 7.4 - 8.0
Doporučená tvrdost vody: 5 – 10 d°KH
Agresivita: Agresivní, teritoriální
Charakteristika: Flowerhorn je výsledkem hybridizace mezi různými jižními americkými chichlidami. Flowerhorn byl vyvinut v Malajsii během druhé poloviny roku 1990. Tyto cichlidy jsou pestrého zbarvení, častěji převláda perleťový nádech, který dělá tyto ryby velmi lákavé pro chov. Ke zdravému životu potřebují velkou nádrž, která by měla mít minimálně 600 litrů, proto se do menších nádrží ani nedoporučují. Mají agresivní povahu, proto nechováme v jedné nádrži více samců než jednoho. Charakteristické znaky pro tuto rybu: tělo ryby je oválné a pevné, s kulatým břichem, některé nové varianty mají více zaoblený tvar hrb na hlavě: hrb na čele by měl být velký a dobře urostlý vzhledem k velikosti ryby černé znaky: černé skvrny na těle jsou velmi důležité, měly by být širší a výrazně, je to vlastně jeden ze základních znaků ryb Flowerhorn, přesto novým variantám nedávají příliš velký význam Celkové zbarvení: nejběžnější Flowerhorn ryby mají červené zabarvení, přesto by měla každá barva být jasná a výrazná šupiny: celé tělo by mělo být pokryto světle modrými nebo zelenými šupinami ploutve: ocas a ploutve by měly být co nejvíce široké a rozšířené. Flowerhorn jako podobné velké ryby potřebují živou potravu, aby byly zdravé a ve formě. Jejich strava se může skládat z živých rostlin, mražených potravin a standardního suchého krmiva pro ryby. Živé potraviny by měly být přiměřenému rozměru vzhledem k velikosti ryby, aby dokázala ryba zkonzumovat takovou potravu, velmi vhodné jsou klasické červi, mohou to být i malé ryby.Flowerhorni jsou věčně hladové ryby, proto se snažíme krmit častěji během dne, ale v malé dávce.
Pohlavní dimorfismus: Určování pohlaví je poměrně jednoduché. Pohlavně dospívají již při délce 10 - 12 cm. Anální otvor ryb má tvar V v případě samců a tvar U v případě samic. Navíc samice mívají menší hrb, když jsou dospělé.
Rozmnožování: Reprodukce Flowerhornů je podobná jako u ostatních ryb rodu Cichlasoma. Samice snáší vejce na rovný povrch jako je skálu či kámen, následně se o ně stará, zatímco samec drží stráž a brání samici a vajíčka před ostatními rybami. Po 3 až 4 dnech se vylíhnou z vajíček a rodiče se o ně starají, zdržují se v jejich blízkosti. Po vylíhnutí můžete krmit listonožci a dalšími speciálními potravinami pro potěr. Po nakladení vajíček, může dojít k tomu, že samice sežere svá vajíčka a to když má strach nebo je stresovaná, proto je prvořadé zajistit klidné a zdravé prostředí, tehdy je reprodukce možná.


Cichlasoma Flowerhorn

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlasoma Fenestratus Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlasoma maculicauda   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kančík rudý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlasoma maculicauda     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby