Autor:
Salonka
Přidáno:
16/03/2012 v 09:28:30
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 7403x Hodnocení: 2.86 Hodnoceno: 1083x
1 2 3 4 5

Český název: Cichlasoma Fenestratus
Latinský název: Vieja fenestratus


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Střední Amerika
Maximální velikost: 35 - 40 cm
Vhodná teplota: 23 - 27 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 7.2 - 8
Doporučená tvrdost vody: 4 - 12 °N
Agresivita: Agresivní
Charakteristika: Pochází z jižního Mexika. V přírodě ji najdete od severní Rio la Antigua až po Rio Papaloapan na jihu. Dožívá se asi 8 let. Pro zdravé podmínky v akváriu potřebuje hodně prostoru. Pokud chcete mít pár, budete potřebovat hodně jeskyní, míst na schovávání pro samici a velmi velké akvárium. Jinak si samec zabije samici. Fenestratus má velké a robustní tělo. Vieja fenestratus se vyskytuje ve dvou barevných formách. Jsou to šedá strakatá forma s červenou barvou prsních ploutví, hlavy a plutví a oranžová forma s některými černými a červenými skvrnami.
Pohlavní dimorfismus: Samice a samci jsou skoro stejné, ale v dospělosti jsou samci větší a mají kok na čele.
Rozmnožování: Vytírání obvykle na kámen. Dospívají však až když mají rok. V průběhu rozmnožování jsou tyto ryby teritoriální a nesnášenlivé vůči rybám stejného i jiných druhů.

V inzerátech: Prodám Papoušek Papoušci s Doklady


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aqua-fish.net/show.php?what=fish&cur_lang=1&id=743Cichlasoma Fenestratus


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čichavec zlatý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cichlasoma Flowerhorn   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Vieja fenestrata L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Vieja godmanni     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby