Autor:
Yirka
Přidáno:
09/05/2008 v 12:35:01
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9810x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 1066x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Čichavec Vaillantův
Latinský název: Sphaerichthys vaillanti


Čeleď:Lezounovití - Osphronemidae (Guramovití)
Původ: Asie - Borneo, Indonesie
Maximální velikost: 8 cm
Vhodná teplota: 25 - 29 °C
Potrava: Všežravec upřednostňující živou či mraženou potravu
Doporučené PH: 5 - 6,5
Doporučená tvrdost vody: 2 - 8 °dGH
Agresivita: Mimo období rozmnožování, kdy je samička agrsivnější vůči vlastnímu druhu se jedná o snášenlivou rybku
Charakteristika: Barevně velmi zajímavá rybka, která je však velmi choulostivá. Vyžaduje měkkou, kyselejší vodu, nádrž dobře zarostlou a filtrovanou.
Pohlavní dimorfismus: Samička je v tomot případě výrazněji zbarvena než sameček, pohlaví lze rozeznat až při velikosti 4-5cm.
Rozmnožování: Tření rybek probíhá u dna, kde si ryby najdou klidné místo a to řádně očistí. Pak klade samice jikry a samec je následně oplodní. Po oplodnění sbírá samec jikry do tlamky, kde je uchovává zhruba dalších 20 dní, než se z jiker líhne potěr. Potěr je v prvních týdnech velice senzitivní na jakoukoli změnu složení vody a kolísání teploty. Po vypuštění potěru je nutné jej ihned začít krmit jemnou živou potravou. Potěr je malý, náchylný k nemocem a jen pomalu rostoucí.

V inzerátech: Čichavec Vaillantův


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.rva.ne.jp/Čichavec Vaillantův


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čichavec tmavohnědý (čokoládový) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čichavec zakrslý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Čichavec tmavohnědý (čokoládový) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - 	Polorejnok křídlatý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby