Autor:
Horac
Přidáno:
06/08/2007 v 08:17:59
Autor změny:
Beny05
Naposledy změněno:
04/03/2008 v 17:50:00

Zobrazeno: 13066x Hodnocení: 2.8 Hodnoceno: 924x
1 2 3 4 5

Český název: Čichavec tmavohnědý (čokoládový)
Latinský název: Sphaerichthys osphromenoides


Čeleď:Lezounovití - Belontiidae
Původ: Sumatra, Malajský poloostrov, Borneo
Maximální velikost: 5 cm
Vhodná teplota: 25 - 30°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 2 - 4° dGH
Agresivita: mírumilovná, plachá a choulostivá rybka
Charakteristika: Hodí se spíše pro specialistu, protože je náchylná k bakteriálním infekcím a kožním parazitům. Jsou velmi citlivé na chemismus vody a její čistotu. Měla by se třít i při chovu v párech, ale doporučuje se pořídit hejno asi 5 až 12 kusů a nechat je spárovat samotné.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je výrazněji zbarvený a má hřbetní ploutev vzadu slabě zašpičatělou. Hrdlo a prsa má červené až fialové. Samička je plnější v bříšku, má hrdlo a prsa stříbrné a hřbetní ploutev vzadu zakulacenou. V dobrých podmínkách mají samci okraj řitní a ocasní ploutve zlatý.
Rozmnožování: Samička vypouští všechny jikry na hromádku a sameček je oplodňuje. Poté samice nabere jikry do tlamky, sameček nějaké sežere, což nevadí, protože všechny by se jí do tlamky nevešly. Během nošení jiker se samice drží stranou, po 14 - 20ti dnech vypustí mladé, což může trvat až dva dny. Mláďat bývá mezi 30 a 80.

V inzerátech: kančík


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquarist.gen.trČichavec tmavohnědý (čokoládový)

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čichavec šedý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čichavec Vaillantův   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Spathodus marlieri L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Čichavec Vaillantův     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby