Autor:
Horac
Přidáno:
03/08/2007 v 11:04:03
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
28/02/2009 v 21:21:40

Zobrazeno: 14770x Hodnocení: 2.76 Hodnoceno: 986x
1 2 3 4 5

Český název: Čichavec pruhovaný
Latinský název: Colisa fasciata (Polyacanthus fasciatus)


Čeleď:Lezounovití - Belontiidae
Původ: jihovýchodní Asie
Maximální velikost: 10 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,0 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 15 °dGH
Agresivita: mírumilovná, společenská rybka
Charakteristika: V období tření jsou mezi sebou samci mírně agresivní.Jako chuťový orgán jim slouží vláknivitě protažený druhý paprsek břišních ploutví. Ideální je chovat je v párech. V Indii se tato rybička suší a jí. Barva těla závisí na podmínkách, ve kterých se ryba právě nachází. Základní barva je oranžovo hnědá. Rybky chováme ve větších nádržích o obsahu 100 litrů a více. Dno volíme tmavší. Nejlépe se cítí ve společnosti ryb stejné čeledi. Nezapomínáme na plouvoucí rostliny a dostatečný prostor na plavání.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou větší, mají protáhlejší tělo a jsou barevnější.
Rozmnožování: Sameček staví velké pěnové hnízdo. Jikry jsou lehčí než vody, takže po vytření, které probíhá pod hnízdem, stoupají nahoru k hnízdu. Tam je samec střeží než se vylíhne plůdek (asi den). Z jednoho vytření je asi 600 - 1000 jiker.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.zoo-logics.comČichavec pruhovaný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čichavec perleťový Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čichavec pyskatý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Čichavec medový L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Čichavec pyskatý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby