Autor:
Yirka
Přidáno:
08/05/2008 v 09:35:18
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9824x Hodnocení: 2.8 Hodnoceno: 1057x
1 2 3 4 5

Český název: Čichavec obrovský
Latinský název: Osphronemus goramy


Čeleď:Lezounovití - Osphronemidae (Guramovití)
Původ: Jihovýchodní Asie
Maximální velikost: 50 - 70 cm
Vhodná teplota: 24 - 28 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 6,8 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 5 - 20 °dGH
Agresivita: Přes svůj obří vzrůst se jedná o mírumilovnou a snášenlivou rybu
Charakteristika: Zajímavá ryba vhodná kvůli své velikosti pouze do obřích nádrží od 1000 l výše. Její barva je stříbrná. V dospělosti spotřebuje velké množství potravy, mimo drobných živočichů s oblibou pozře i banány, jahody, salát zelí a jinou rostlinnou stravu. K rostlinám se chová nemilosrdně, v nádrži je likviduje. V přírodě žijí v pomalu tekoucích, kalných vodách, proto k dýchání používají přídavný labyrintní dýchací orgán. Pro svoji velikost, spotřebu potravy i vylučování vyžaduje v zajetí týdně výměnu až 40% vody. V zajetí je příchylný, lze jej takřka ochočit.
Pohlavní dimorfismus: Samec je v dospělosti větší než samice.
Rozmnožování: Samec stavý velké pěnové hnízdo, pod kterým dojde ke tření. Samice klade až 1500 jiker, o které se stará samec. Po rozplavání samce odlovíme.

V inzerátech: Kančík příčnopruhý


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.zsdacice.cz/Čichavec obrovský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čichavec mramorovaný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čichavec perleťový   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Gurama velká L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička Hasseltova (Tvrdoretka Hasseltova)     Editovat článek     Přidat fotku


o týdle rybě sou tu články už dva jednou je to gurama velká a todle čichavec obrovský a oba mají stejný latinský název :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby