Autor:
Horac
Přidáno:
06/08/2007 v 12:06:24
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
06/04/2009 v 15:59:05

Zobrazeno: 23980x Hodnocení: 2.79 Hodnoceno: 1181x
1 2 3 4 5

Český název: Čichavec líbající
Latinský název: Helostoma temmincki


Čeleď:Lezounovití - Helostomatidae
Původ: Thajsko (zelená forma), Sumatra, Jáva (růžová forma)
Maximální velikost: 15 cm
Vhodná teplota: 22 - 28°C
Potrava: všežravec, skvělý ožírač řas
Doporučené PH: 6,5 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 23° dGH
Agresivita: mírumilovné a klidné rybky
Charakteristika: Pokud jsou v akváriu s jinými rybičkami, přestávají být plaché. Mají v tlamce kartáčovité zoubky, čímž jsou uspůsobení hlavně k pojídání řas. Mají zvláštní tvar tlamky, který připomíná pysky. Samci mezi sebou neškodně měří síly způsobem, který vypadá jako líbání. Nemá vláknovitě protažené bříšní ploutve jako jiné labyrintky. Tělo bylo původně zelenavé nyní se však nejčastěji vyskytuje ve zlaté formě. Vyžadují velkou společenskou nádrž. Pozor - okusují rostliny.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví je velmi těžko rozpoznatelné. Samice jsou zavalitější v bříšku.
Rozmnožování: Nestaví pěnové hnízdo, ale vytírají se volně do vody. Jikry jsou lehčí než voda, takže plavou na hladině. Plůdek se líhne za 24 - 36 hodin. Doporučuje se vkládat do nádrže listy hlávkového salátu - budou na nich žít nálevníci a bakterie, které poslouží jako prvni potrava pro plůdek.

V inzerátech: prodám paví očka


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquanovel.comČichavec líbající

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čichavec drobnošupinný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čichavec medový   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Trnovec tmavohřbetý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřník vějířoploutvý     Editovat článek     Přidat fotku


hleťte nevíte co je s mími líbajícími čichavci?jen plavou u dna no vlastně oni vůbec neplavou jsou jen v rohu akvárka a ani se nehnou a mrtví nejsou! :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby