Autor:
Vašek
Přidáno:
03/02/2009 v 16:36:14
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
21/03/2012 v 23:34:56

Zobrazeno: 5595x Hodnocení: 2.96 Hodnoceno: 1027x
1 2 3 4 5

Český název: Chrochtal třípruhý
Latinský název: Plectorhinchus albovittatus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Haemulidae (Chrochtalovití)
Původ: Indie, Pacifik
Maximální velikost: 90 - 100 cm
Vhodná teplota: 24 - 30 °C
Potrava: Masožravá,převážně krevety, korýše, malé ryby a červy, také řasy. Přijímá i mražené krmivo i umělou potravu pro útesové ryby, někdy ale tuto potravu odmítá (především zpočátku, než se aklimatizuje na
Doporučené PH: 8,1 - 8,4
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: Klidná
Charakteristika: Tato ryba už podle délky musí mít velké akvárium. Potřebuje také úkryty.Robusní ryba, která ve své domovině dorůstá do délky až jednoho metru a dosahuje váhy caa 15 kg. Potřebují velmi velká akvária s dostatečným prostorem pro plavání a skrýš v podobě jeskyně. Nejlépe je krmit dvakrát za den, aby si udržely dobrou kondici. Je to proto ryba, která je vhodná pouze do obřích akvárií.
Pohlavní dimorfismus: Těžko zjistitelný.Obtížně zjistitelné. Zajímavá je barevná proměna mladých jedinců v dospělce při dosažení délky cca 20 cm. Jako mladí mají na tmavém těle 5 žlutých pruhů (zaměnitelné s druhem Plectorhinchus vittatus). Jako dospělí mají tělo šedavé až lehce namodralé s výraznými, nepravidelnými, černými pruhy.
Rozmnožování: V akváriích se prozatím nerozmnožili.


Tato fotografie pochází ze stránek http://fish.geoman.ruChrochtal třípruhý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Chrochtal pruhovaný Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Chrochtal východní   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Netopýrník hrbohlavý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Chrochtal klipkovitý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby