Autor:
Salonka
Přidáno:
12/01/2009 v 22:46:23
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
26/03/2012 v 21:46:12

Zobrazeno: 4996x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 928x
1 2 3 4 5

Český název: Černouš měkkoploutvý
Latinský název: Centrolophus niger


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Centrolophidae (medúzovcovití)
Původ: severovýchodní Atlantik, Norsko, Island
Maximální velikost: 90 - 150 cm
Potrava: Sépie, drobné ryby, korýši
Charakteristika: Žije na otevřeném moři.Černouš měkkoploutvý obývá severovýchodní Atlantik od Azor až po severní Norsko a Island. Nejhojněji se vyskytují v kanálu La Mance a u Irska. Také Středozemní moře. Má oválné tělo, které se snižuje směrem k hlavě. Jeho ústa jsou malá a vodorovná. Hřbet je tmavohnědý, občas šedý až do červena. Světlejší jsou jenom boky a břišní strana, která je téměr bílá. Hlava je malá. Oči jsou také malé s tukovými víčky. Šupiny jsou velmi malé. Hřbetní ploutev je velmi dlouhá, tvoří ji 10tvrdých a 28 – 31 měkkých ploutevních paprsků. Řitní ploutev tvoří 3 tvrdé a 21 – 22 měkkých paprsků. Ocasní ploutev je velká, její zadní okraj je vykrojený. Mladé ryby žijí v menších hloubkách, starší ryby ve větších hloubkách až do 1000 m.
Rozmnožování: Doba tření se odhaduje na podzim, ale jejich biologie rozmnožování není známá.

V inzerátech: Prodám přebytky rostlin


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.free.imd.itČernouš měkkoploutvý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Caroun Candolův Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Cetichthys indagator   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Pyskatec západoevropský L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Pomčík žlutohlavý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby