Autor:
Salonka
Přidáno:
03/01/2009 v 10:19:39
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9103x Hodnocení: 2.99 Hodnoceno: 990x
1 2 3 4 5

Český název: Čepcol hřebenatý
Latinský název: Cystophora cristata Erxleben


Čeleď:Phocidae (Tuleňovití)
Původ: Labrador, Newfouandland, severní Atlantik
Maximální velikost: 213 - 270 cm
Potrava: Ryby, mlži, chobotnice, ryby
Charakteristika: Je to druh tuleňů, který se může ponořit do vody i na celou hodinu i do hloubky 1 km. Žije většinou osamoceně, migruje. Dožívají se i 20 let. Mají charakteristický masitý čenich, který jim přečnívá přes tlamu. Obličej mají samci se samicí stejně široký, nos jenom zpředu.
Pohlavní dimorfismus: Pohlavně dospívají mezi 4 - 6 rokem života. Samec je delší jak samice.
Rozmnožování: V době rozmnožování samci na zastrašování soků nadouvají nosní komory, čímž se vytváři jakoby kápě. Jejich hlava má pak dvojnásobnou velikost. Z levé nozdry vychlípí červenou, až hnědočervenou blánu, kterou dokáží nadout do velikosti míče. Samice kojí mláďatá jenom 3 týdny, pak se o sebe musí postarat sama.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.ezoo.czČepcol hřebenatý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořský živočich(podle českého názvu) - Buchanka obecná Č Další mořský živočich(podle českého názvu) - Chobotnice modrá   Předchozí mořský živočich(podle latinského názvu) - Zavinutec tygrovaný L Další mořský živočich(podle latinského názvu) - Krab Dardanus lagopodes     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby