Autor:
Yirka
Přidáno:
21/12/2008 v 09:03:42
Autor změny:
Geminika
Naposledy změněno:
06/03/2012 v 23:15:35

Zobrazeno: 5515x Hodnocení: 2.94 Hodnoceno: 987x
1 2 3 4 5

Český název: Cejn siný
Latinský název: Abramis ballerus


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Evropa
Maximální velikost: 30 cm
Vhodná teplota: 5 - 20 °C
Potrava: Všežravá ryba
Doporučené PH: 5,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: Klidná ryba
Charakteristika: Hejnová ryba menšho vzrůstu, porostlá drobnými šupinkami, je také nejplošší z cejnů a má delší řitní ploutev.Tělo je z boků velmi zploštělé, ale nižší než u cejna velkého. Má tmavý namodralý hřbet, boky stříbřité a žlutavé, břicho je nažloutlé a ploutve šedé.Obývá dolní toky řek a stojaté vody. Vyskytuje se v úmoří Černého a Baltského moře.Potravu přijímá pouze ve dne. Živí se hlavně planktonem, příležitostně také bentosem a částmi rostlin.
Pohlavní dimorfismus: Samci dříve dospívají.
Rozmnožování: Dospívá ve 3 - 4 letech, tře se v malé hloubce v pozdnim jaře a asi 30 000 jiker klade na dno na potopené větve či rostliny.Může dorůst délky až 50 cm. Dožívá se přibližně 15 let.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.mrk.cz/Cejn siný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cejn perleťový Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cejn velký   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Rasbora Espeho L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cejnek malý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby