Autor:
Joe.cz
Přidáno:
19/04/2008 v 18:28:44
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
02/04/2009 v 21:16:32

Zobrazeno: 8823x Hodnocení: 2.94 Hodnoceno: 1020x
1 2 3 4 5

Český název: Bojovnice smaragdová
Latinský název: Betta smaragdina


Čeleď:Lezounovití - Belontiidae
Původ: Thajsko
Maximální velikost: 7 cm
Vhodná teplota: 24 - 27 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6.0 - 8.0
Doporučená tvrdost vody: 5.0 - 19.0 °dGH
Agresivita: vnitrodruhová, hlavně v době tření
Charakteristika: Barva samců je tmavě hnědá, modrá a zelená. Ploutve jsou do červena. Tělo je podlouhlejší a štíhlejší než u betta splendens. Samci se chovají jeden na akvárium. V akváriu žije skrytě, vyhledává houštinky rostlin a úkryty mezi kameny.
Pohlavní dimorfismus: Samec je mnohem barevnější a větší.
Rozmnožování: Ideální je držet jednoho samce se čtyřmi samicemi. V době rozmnožování samec postaví pěnové hnízdo, pod kterým se pár tře. Samec nosí jikry do hnízda a potom ho hlídá. Rybičky se vykulí za cca 24 - 36 hodin a rozplavou za 3 dny. Krmíme je až po třech dnech, Vyřníkem a nálevníkem.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.ibc-smp.org/Bojovnice smaragdová


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bojovnice Simových Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bojovnice srpoploutvá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bojovnice prostá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - bojovnice pestrá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby