Autor:
Joe.cz
Přidáno:
07/06/2009 v 18:50:37
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 6043x Hodnocení: 3.01 Hodnoceno: 987x
1 2 3 4 5

Český název: Bojovnice Simových
Latinský název: Betta simorum


Čeleď:Lezounovití - Osphronemidae (Guramovití)
Původ: Indonésie
Maximální velikost: 12 cm
Vhodná teplota: 24 - 28 °C
Potrava: všežravec (vhodná je mražená nebo živá potrava, přijímá i granulovanou)
Doporučené PH: 5,5 - 7
Doporučená tvrdost vody: 5 - 20 °dGH
Agresivita: mírná
Charakteristika: Jedna z největších bublinových bojovnic. Pro tento druh se doporučuje asi 60 litrové akvárium na pár. Vhodné je ryby chovat v párech nebo skupinách se stejným počtem samců a samic. Vyžadují zarostlou nádrž s kořeny a úkryty. Nejkrásněji vypadají v období tření, když na ně dopadá dení světlo. V těchto pomínkách mají sytou hnědozelenou barvu s kovovým leskem, která místy přechází až do měděné.
Pohlavní dimorfismus: Samec je větší, má spičatou řitní a ocasní ploutev a je výrazněji vybarven. Samice je drobnější a má více zaplněné břišní partie.
Rozmnožování: Samec staví pěnové hnízda, pod kterými se pár vytírá. Potěr se vykulí do 36 hodin (v závislosti na teplotě vody) a rozplavává se kolem třetího dne.


Tato fotografie pochází ze stránek http://i.pbase.com/Bojovnice Simových


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bojovnice rudá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bojovnice smaragdová   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bojovnice červená L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bojovnice prostá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby