Autor:
Evica39
Přidáno:
12/04/2009 v 18:23:19
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 19662x Hodnocení: 2.95 Hodnoceno: 1126x
1 2 3 4 5

Český název: Bojovnice pestrá var. Crowntail
Latinský název: Betta splendens Crowntail


Čeleď:Lezounovití - Belontiidae
Původ: Asie - vyšlechtěný druh
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,6 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 5 - 20 dGH
Agresivita: samečci jsou vzájemně agresivní
Charakteristika: Zajímavá varieta bojovnice, má krásné prodloužené ploutve. Patří mezi labyrintky. Má přidaný pomocný dýchací orgán - labyrint, kterým dokáže dýchat atmosferický kyslík. Pro chov stačí menší akvárium s množstvím rostlín. Může se chovat ve spoločenském akváriu,s rybkami stejné velikosti, jiné rybky nenapadá. Nenáročná rybka.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má delší ploutve než samička.
Rozmnožování: Sameček staví v rohu nádrže nebo ve spleti plouvoucích rostlin pěnové hnízdo, kde se vytírá se samičkou. Jikry neustále sbírá do tlamky a pak je vyplivne do pěnového hnízda. Samičku je nutné po výtěru odlovit.

V inzerátech: Prodám Bojovnici pestrou


Tato fotografie pochází ze stránek http://flickr.comBojovnice pestrá var. Crowntail

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - bojovnice pestrá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bojovnice pestrá var. Pla-Kat   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - bojovnice pestrá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bojovnice pestrá var. Pla-Kat     Editovat článek     Přidat fotku


chtěla jsem se zeptat,máme tuto rybku,ale je nějaká nemocná.Nemůže vůbec plavat v akvárku ke dnu.Pak leží na boku nebo je zkroucená jak paragraf.Poraďte co s ní. Děkuji


dobrý den může být tahle ryba v akváriu z ballon molly :-)


scháním tuhle bettu už dost dlouho ale eště jsem ji nikde neviděla poraďte prosím kde bych jí v plzni sehnala.... :-) :-) :-) :-) :-)


Tak jsem tuhle krásnou betu objevila v jedné akvaristice a hnedka jsem si jí koupila. Zatím tedy má tedy menší ploutvičky. A měli jich tam těhle bet docela dost. I jednu krásně modrou, takovou tyrkysovou.. :-)


Já svojí Bettu, verzi crowntail, miluju, ale je pravda, že v krámě jsem jí viděla jen jedinkrát.. a hned jsem jí koupila.. od té doby jsem nikde crowntailku neviděla.. to je jich tak málo? Co mě jediné štve, nechce se mi vytřít se samičkou.. hajzlík jeden :-)


já ji mám ale mejsem sní spokojen je to sameček a zabil mi neonky a 2 skalary koi a ted seho chci zbavyt pokud máte zájem tak je to mnichovo hradiště mužu vyměnit za jiný neagresivní druch nechci už žádnou betu :-)


Ahoj! Chci poprosit o radu! Máme doma už půl roku samečka betty, před pár dny nám však začal plavat po boku. V akváriu s ním jsou 3 samičky a 2 panceřníčci a u nich se nic podobného neprojevuje... nevíme co s tím... prosím Vás tedy o brzkou radu. Děkujeme!


Krásná, nejkrásnější betta kterou znám..ale nikde jsem jí zatím neviděla.. :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby