Autor:
Joe.cz
Přidáno:
27/04/2008 v 10:49:45
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
22/03/2012 v 01:42:20

Zobrazeno: 7661x Hodnocení: 2.82 Hodnoceno: 1052x
1 2 3 4 5

Český název: Bojovnice jávská
Latinský název: Betta picta


Čeleď:Lezounovití - Osphronemidae (Guramovití)
Původ: Asie, Indonésie, Jáva, Sumatra
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 20 - 24 °C
Potrava: všežravec,- živé, mražené, sušené, vločkové.
Doporučené PH: 6.5 - 7.5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 15 °dGH
Agresivita: klidná
Charakteristika: Má ráda zarostlé akvárium, s velkým počtem úkrytů, důležitá je čistota vody a krycí sklo. Důležitá i pro ostatní tlamovce je čistota vody, její pravidelná výměna a dobrá filtrace, krmení především drobnou živou potravou. Rády vyskakují. Jedná se o mírnou tolerantní rybku. Není agresivní ani v rámci svého druhu. Pouze v době tření sameček odhání slabšího samce. Nádrž musí být hustě zarostlá, jinak jsou rybky lekavé. Ideální je nížší sloupec vody.Samec může být jen jeden v akváriu.
Pohlavní dimorfismus: Samec je tmavší a má na anali a caudali výraznější modrý pruh.Sameček je výrazněji vybarven a je větší.
Rozmnožování: Tlamovcová bojovnice.Pro odchov 25 stupňů. Jako tlamovec tato bojovnice nestaví pěnové hnízdo. Mladé odchovává v tlamce sameček. Jiker bývá okolo 25 kusů. Vývoj potěru trvá asi 12 dní, poté je samec vypouští. Potěr ihned po vypuštění přijímá drobnou jemnou živou potravu /viřník, nálevník, plankton, artémie/. Jiker bývá okolo 40 kusů.Samec odchovává potěr v tlamce. Potěr se rozplavává za cca 12 dní. Potěr se krmí žloutky, nálevníjkem a jiným.


Tato fotografie pochází ze stránek http://smp.ibcbettas.org/Bojovnice jávská


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bojovnice hadohlavá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bojovnice jednoskvrnná (Bojovnice obrovská)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bojovnice očkatá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bojovnice tlamovcová     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby