Autor:
Joe.cz
Přidáno:
08/06/2009 v 21:31:36
Autor změny:
Joe.cz
Naposledy změněno:
21/06/2009 v 18:07:41

Zobrazeno: 4323x Zatím nehodnoceno
1 2 3 4 5

Český název: Bojovnice hadohlavá
Latinský název: Betta chanoides


Čeleď:Lezounovití - Osphronemidae (Guramovití)
Původ: Indonézie
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 21 - 25 cm
Potrava: všežravec, dává přednost živé a mražené potravě
Doporučené PH: 5 - 7
Doporučená tvrdost vody: 1 - 16 °dGH
Agresivita: vnitrodruhově agrasivní (hlavně v období tření)
Charakteristika: Pro pár se doporučuje asi 40 litrová nádrž s hustou vegetací, kořeny a úkryty. Důležitá je dobrá filtrace vody a nádrž zakrytá krycím sklem.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou mnohem výrazněji vybarvení (v období tření až do červena). Samice jsou menší a nenápadně zbarvené. Mají také menší ploutve než samci.
Rozmnožování: Pár se vytírá v úkrytu. Samec pak nosí potěr v tlamce od 10 do 15 dní. Běžně mívá 3 až 40 mladých. Čerstvě rozplavaný potěr vyžaduje jemnou živou potravu (např. vířníky) a čistou dobře filrovanou vodu, ale ne s velkým proudem.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://smp.ibcbettas.org/Bojovnice hadohlavá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bojovnice Foerschova Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bojovnice jávská   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bojovnice červenohlavá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bojovnice bázlivá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby