Autor:
Joe.cz
Přidáno:
17/04/2008 v 18:52:30
Autor změny:
Joe.cz
Naposledy změněno:
04/04/2009 v 10:36:12

Zobrazeno: 7660x Hodnocení: 2.86 Hodnoceno: 966x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Bojovnice bělolemá
Latinský název: Betta albimarginata


Čeleď:Guramovití
Původ: Borneo, Kalimantan
Maximální velikost: 4 - 6 cm
Vhodná teplota: 22 - 26
Potrava: všežravec
Doporučené PH: kyselá 4 - 6
Doporučená tvrdost vody: měkká 0 - 8 dGH
Agresivita: mírumilovný tlamovec
Charakteristika: Mají rády silně zarostlou nádrž s velkým množstvím úkrytů a nižším sloupcem vody. Nejlépe je držet je ve skupině.
Pohlavní dimorfismus: Samec je mnohem více vybarvený, oranžový s bílými lemy na nepárových ploutvích. Samice je nevýrazně zbarvená, šedá až šedohnědá
Rozmnožování: Betta albimarginata patří mezi tlamovcové bojovnice. Sameček nosí výtěr asi 2 týdny v tlamce. Po vypuštění mladých se o ně už nestará. V období rozmnožování se samec stává agresivní vůči ostatním.


Bojovnice bělolemá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bojovnice bázlivá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bojovnice bojovná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bojovnice akarská L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bojovnice lezounovitá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby