Autor:
Horac
Přidáno:
03/08/2007 v 08:23:11
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
30/11/2008 v 19:26:56

Zobrazeno: 15555x Hodnocení: 2.78 Hodnoceno: 1359x
1 2 3 4 5

Český název: Bojovnice bázlivá
Latinský název: Betta coccina


Čeleď:Lezounovití - Belontiidae
Původ: Malajsie
Maximální velikost: 5 cm
Vhodná teplota: 23 - 27°C
Potrava: planktonožravec - žere drobné vodní bezobratlé, mohou být střídáni s vločkovým krmivem
Doporučené PH: 5,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 17° dGH
Agresivita: bázlivá rybička
Charakteristika: Tato rybička je často chována v samostatném akváriu, protože se některých jiných ryb bojí. Pokud je ale v hustě zarostlém akváriu, nevadí ani společníci. I agresivita mezi jednotlivými bojovnicemi tohoto druhu je minimální. V přírodě žijí ve vodách hlubokých asi 25 cm, které jsou zbarvené do bažinova, kvůli napadanému listí. Má ráda velké akváriums porostem a úkryty.
Pohlavní dimorfismus: Obě pohlaví jsou podobně vybarvena. Samec má o něco delší břišní ploutve.
Rozmnožování: Často se stane, že tření chtivá samička samečka ubije. Z jednoho tření je asi 40 - 100 poměrně velkých jiker. Do dvou dnů se vylíhne potěr, který se do dalších pěti dnů rozplave. Jejich tření v akváriu je problematické. Používá se k němu nádrž zarostlá kryptokorynami a vkládají se do ní listy habru obecného (simulace přirozeného prostředí)

V inzerátech: BETTA COCCINA


Tato fotografie pochází ze stránek http://iglnl.netfirms.comBojovnice bázlivá

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bojovnice Antonova Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bojovnice bělolemá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bojovnice hadohlavá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bojovnice vláknoploutvá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby