Autor:
Joe.cz
Přidáno:
26/04/2008 v 21:34:50
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
28/11/2008 v 21:06:50

Zobrazeno: 8134x Hodnocení: 2.8 Hodnoceno: 1003x
1 2 3 4 5

Český název: Bojovnice akarská
Latinský název: Betta akarensis


Čeleď:Lezounovití - Osphronemidae (Guramovití)
Původ: Asie, Borneo
Maximální velikost: 14 cm
Vhodná teplota: 21 - 27 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 5,5 - 6,8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 12 °dGH
Agresivita: klidná
Charakteristika: Tlamovcová bojovnice. Je poměrně plachá a ráda se schovává. Proto potřebuje nádrž s větším množstvím úkkrytů a rostlin. Důležité je také krycí sklo. Kořeny , skalky jsou velmi vhodné, u rostlin jsou vhodné hromadně rostoucí, plovoucí rostliny. Samec je vždy jen jeden v akváriu. Má ráda místo k plavání.
Pohlavní dimorfismus: Samec je jako u všech bojovnic pestřeji vybarven. Také nahání samici.
Rozmnožování: Pokud páru připravíte vhodné podmínky, tak poměrně snadný. Samec odchovává mladé v tlamce, za 12 dní se potěr rozplavává. Potěr by se mněl odlovit , aby ho samec nebo samice nesežrali.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.risberg.elit.net/Bojovnice akarská


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bodlok zlatolemý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bojovnice Antonova   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Australská bojovnice L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bojovnice bělolemá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby