Autor:
Dadka21
Přidáno:
14/09/2008 v 19:54:51
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
14/02/2009 v 21:39:32

Zobrazeno: 5241x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 879x
1 2 3 4 5

Český název: Bodlok Desjardinův
Latinský název: Zebrasoma desjardinii


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Acanthuridae (Bodlokovití)
Původ: Indický oceán, Rudé moře
Maximální velikost: 40 cm
Vhodná teplota: 22 - 27 °C
Potrava: řasy, živá
Doporučené PH: 8.1 - 8.4
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Tato rybka bývá agresivní vůči vlastnímu druhu. Aklimatizace je těžká. Vyžaduje řasy a nahradní rostlinnou potravu, například spařenou zeleninu. Není vhodná pro začínajícího akvaristu.V moři se zdržuje v párech při korálových rifech,které lemují pobřeží,anebo plave v lagunách.
Pohlavní dimorfismus: Obtížně rozlišitelné
Rozmnožování: Tře se v hejnech ,obvykle navečer při stmívání.Náhle se několik jedinců oddělí a plave ke hladině.Tuto plavbu směrem ku hladině ukončí ryby v párech přimknutých tesně k sobě.Jikry a mladé jsou pelagické.Začátek vývoje prožívají v larválním stádiu zvaném Acronorus,kdy mají v místech budoucí ploutve hřbetní a řitní dlouhé trny.


Tato fotografie pochází ze stránek http://commons.wikimedia.orgBodlok Desjardinův


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Bodlok bezrohý (Nosatka japonská) Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Bodlok dlouhonosý   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Bičonoš zobanovitý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Bodlok žlutý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby