Autor:
Drachirus
Přidáno:
02/02/2009 v 20:17:22
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
13/04/2009 v 12:27:09

Zobrazeno: 4799x Hodnocení: 3.04 Hodnoceno: 920x
1 2 3 4 5

Český název: Blatňák menší
Latinský název: Umbra pygmaea


Čeleď:Umbridae (Blatňákovití)
Původ: Severní Amerika
Maximální velikost: 15 samice, 12 cm samci
Vhodná teplota: 4 - 23 °C
Potrava: Všežravci, preferují larvy a korýše
Doporučené PH: 6,0- 6,5
Doporučená tvrdost vody: 3 - 8 dGH
Charakteristika: Vyskytujte se v klidných proudech, loužích, močálech a dalších mokřinách. Typ nádrže by měl být druhový. Často se před kladením ocasem zavrtává do dna. Jestli že je akvárium špatně prokysličené, je schopen díky plynovému měchýři dýchat atmosférický kyslík. V akváriu by měl být dostatek úkrytů. Zbarvení blatňáka je šedohnědé s tmavými skvrnami na těle.
Pohlavní dimorfismus: Samička je větší než sameček. A jsou světlejší.
Rozmnožování: Tření ryb se koná v dubnu a v květnu. Klade jikry na podklad. Do písku nebo mezi rostliny, kde jsou dobře schovány. Odchov je spíše snadný.


Tato fotografie pochází ze stránek http://palaeos.comBlatňák menší


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Blatňák americký Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Blatňák tmavý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Blatňák americký L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Samaruk španělský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby