Autor:
Yirka
Přidáno:
25/06/2009 v 08:21:24
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 15131x Hodnocení: 2.96 Hodnoceno: 921x
1 2 3 4 5

Český název: Binga tygří (Afrotetra tygří)
Latinský název: Hydrocynus goliath


Čeleď:Trnobřichovité - Alestiidae (Afrotetrovití)
Původ: Afrika
Maximální velikost: 133 cm
Vhodná teplota: 23 - 26 °C
Potrava: Masožravá dravá ryba
Doporučené PH: 6,8 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: Agresivní ryba
Charakteristika: Binga je dravá ryba, při lovu se orientuje hlavně zrakem. Jedná se o rychlého dravce. Lze ji chovat samostatně nebo s většími rybami schopnými se bránit. Při manipulaci s nimi je třeba dát pozor, jejich zuby jsou velmi ostré a mohou způsobit zranění. Ryby pocházející z klidných vod jsou větší, z řek a proudících vod pak menší. Barevně je variabilní.
Pohlavní dimorfismus: Nebyl popsán
Rozmnožování: Rozmnožují se jikrami, vytírají se do vodního sloupce nebo na jemnolisté a rostliny. O potomstvo se nestará.

V inzerátech: Akvarijní rostliny


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.hippocampus-bildarchiv.de/Binga tygří (Afrotetra tygří)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Binga pruhovaná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Blatňák americký   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Sumíček zdobený L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Binga pruhovaná     Editovat článek     Přidat fotku


wow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby