Přidáno:
04/03/2008 v 19:42:53
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 16238x Hodnocení: 2.05 Hodnoceno: 40x
1 2 3 4 5

Český název: Bichirek úhořovitý (Bichirek kalabarský)
Latinský název: Erpetoichthys calabaricus


Čeleď:Polypteridae (Bichirovití)
Původ: Západní Afrika (Angola, Benin, Kamerun, Nigérie, Kongo)
Maximální velikost: 40 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: Masožravci
Doporučené PH: 6.5 - 7.5
Doporučená tvrdost vody: 10°dGH
Agresivita: klidná,dravá
Charakteristika: Jedná se o velmi klidnou rybu. Nejsou agresivní ani vůči rybám svého rodu, tudíž lze v jednoum akváriu chovat i hejno těchto ryb. Malé rybky ale považují za kořist. Jsou schopni se protáhnout i malými otvory, proto je potřeba, aby krycí sklo sedělo těsně. Tato ryba není náročná na chov. Je aktivní večer a v noci. V akváriu potřebuje dostatek úkrytů,.
Pohlavní dimorfismus: Velmi těžko rozeznatelné.
Rozmnožování: Prozatím se v zajetí nezdařilo.

V inzerátech: Prodám


Bichirek úhořovitý (Bichirek kalabarský)

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bichir zdobený (Bichir pruhoploutvý) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Binga pruhovaná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Eretmodus cyanosticus L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Letounek indický     Editovat článek     Přidat fotku


Máme dva ve 100 ml akváriu,je potřeba akvárium zbavit vody ,aby neměly možnost plavat ,ale pozor jsou velice mrštní pak je chytáme velkou sítí a přendáme do plastového kyblíku s dirkama přeji hodně úspěchů :-) :-)


Jsou to krasní hadi mam dva a to dluho.žadnou rybu mi nenapadly.Ale chovam je s kančíkama.Kdyby tam měli takove mečovky tak ti větši bichiřci by se do nich pustily.Takovou neonku by zdlably :-),ale musite mít kryt, mohou vyskočit :-)


Mate nekdo s kusenosti se bichirem uhorovitym jak se cisti akvarium


Máte někdo zkušenost od jaké velikosti považuje malé rybky za kořist?Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby