Autor:
Speedtt
Přidáno:
16/04/2008 v 19:27:24
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
14/02/2009 v 16:05:41

Zobrazeno: 11115x Hodnocení: 2.98 Hodnoceno: 1003x
1 2 3 4 5

Český název: Bichir senegalský
Latinský název: Polypterus senegalus


Čeleď:Polypteridae (Bichirovití)
Původ: Senegal
Maximální velikost: 30 cm
Vhodná teplota: 23 - 28 °C
Potrava: masožravec (živé i mražené nitěnky, patentky...)
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 1 - 30°dGH
Agresivita: vnitrodruhově agresivní, dravá ryba
Charakteristika: Tuto odolnou rybu lze chovat v akváriu se stejně velkými rybami nebo většími; menší sežere. Nádrž musí být zakrytá - hrozí, že vyleze. Vhodná je nádrž o objemu min. 200 litrů, je li větší, tím lépe. Důležitá je velká plocha dna, protože bichir se zdržuje především na dně. Prostor v nádrži může být osázený mohutnějšímí rostlinami, nemusí být intenzivně osvětlena.
Pohlavní dimorfismus: Určitelné podle tvaru řitní ploutve, u samců je větší a svalnatější než u samic. Pohlavní zřelosti dosahuje ve věku asi 2 let.
Rozmnožování: Jikry klade do substrátu. Líhnou se do čtyř dnů. Dožíva se i 14 let.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.thetropicaltank.co.ukBichir senegalský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bichir šedý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bichir weksi   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bichir alimský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bichir weksi     Editovat článek     Přidat fotku


Toto je zajímavá ryba, to bych se bála, že v nepřítomnosti vyleze a bude po ní :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby