Autor:
Salonka
Přidáno:
20/02/2009 v 02:04:10
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5884x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 940x
1 2 3 4 5

Český název: Bathybates graueri
Latinský název: Bathybates graueri


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Afrika, jezero Tanganika
Maximální velikost: 30 cm
Vhodná teplota: 24 - 28 °C
Potrava: Masožravec - larvy komárů, menší cichlidy
Doporučené PH: 7,5 - 8,5
Agresivita: Agresivní
Charakteristika: Doporučuje se chovat jen v prostorné nádrži s obsahem nejlépe 500 - 900 litrů vody, protože to jsou velké a dravé ryby. Ve volné přírodě plave v hloubce kolem 21 metrů, ale byl spatřen i v hloubce 60 metrů.
Pohlavní dimorfismus: Samec je v základním zbarvení stříbrný s kovovým až modravým leskem. Po bocích se za prsní ploutví táhnou tmavé skvrny a příčné pruhy. Pruhy se táhnou od poloviny těla až k ocasu a to podélně. Samice je menší.
Rozmnožování: Je polygamní.


Tato fotografie pochází ze stránek http://destin-tanganyika.frBathybates graueri


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bathybates ferox Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Bichir alimský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bathybates ferox L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Bathybates hornii     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby