Autor:
Salonka
Přidáno:
04/02/2009 v 17:42:39
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5651x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 919x
1 2 3 4 5

Český název: Baramundi australský
Latinský název: Scleropages leichardti


Čeleď:Osteoglossidae (Ostnojazykovití)
Původ: Nová Quinea, Severní Austrálie
Maximální velikost: 100 cm
Vhodná teplota: 24 - 32 °C
Potrava: Masožravá
Doporučené PH: 6,5 - 7
Doporučená tvrdost vody: 1 - 10 °dGH
Agresivita: Agresivní k vlastnímu druhu
Charakteristika: Jeho tělo je stříbrné až šedavé a postupně přechází do modravého až žlutého nádechu. Ploutve má žluté s oranžovými skvrnami. Potřebuje prostornou nádrž s velkým volným prostorem pro plavání a také dobrou filtraci - nejlépe přes rašelinu - a trvale proudící vodu v nádrži. Je výborným skokanem, proto je nutno nádrž přikrývat. V Číně má u chovatelů tato ryba název "dragon fish", kvůli podobnosti k činskému drakovi.
Pohlavní dimorfismus: Obtížně zjistitelné.
Rozmnožování: Samec nosí v tlamě jikry, které v ní přechovává i po vylíhnutí a to i po dobu přes 30 dní. Když je vypustí z tlamy, mladé dosahují i 10 cm.

V inzerátech: Prodám levně anubias barteri var nana


Tato fotografie pochází ze stránek http://biolib.czBaramundi australský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Baramundi  severní Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Baramundi malajský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Baramundi  severní L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Arowana Leichhardtova     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby