Autor:
Speedtt
Přidáno:
16/04/2008 v 19:14:39
Autor změny:
Drachirus
Naposledy změněno:
03/02/2009 v 00:51:14

Zobrazeno: 18082x Hodnocení: 2.83 Hodnoceno: 1343x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Ballon molly
Latinský název: Poecilia sphenops


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: vyšlechtěno
Maximální velikost: 5 cm
Vhodná teplota: 24 - 28°C
Potrava: všežravec (okurka, vločkové krmivo, ....)
Doporučené PH: 7 - 8 PH
Doporučená tvrdost vody: 12 - 25°dGH
Agresivita: mírná společenská ryba
Charakteristika: Má zkrácenou páteř a vyboulené břicho. Je ideální pro začátečníky, protože je velice nenáročná.V dnešní době je vyšlechtěno několik barevných odstínů - černé,stříbrné,zlaté.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají pohlavní orgán (gonopodium) a také větší hřbetní ploutev.Samice jsou cca o 2 cm větší než samci.
Rozmnožování: Jednoduché, většinou je problém se potěru zbavit. Samice mívá okolo 10 - 60 mláďat.

V inzerátech: prodám


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.dkimages.comBallon molly

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Balitora východní Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Baramundi  severní   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka ostrotlamá (Black Molly) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Gold Molly     Editovat článek     Přidat fotku


Co kdyz nemam v akvarku takovou tu vec co vytvari bublinky? Jakoze ovzdusnovak:d nevim jak se to jmenuje, ale vadi to hodne?


Ahoj Ballon Molly je velice krasna rybka a mam ji moc rada :-) :-) :-) :-)


ja mam take balonku..a je v pohode a nejsou to mutanti jsou jen trochu tlusčí :-) :-)


ted není čas na hádku já potřebuji pomoct z mou ballon molly. :-) něco jí je plave u dna a jako by se naklání na bok a má trochu plesnivou ploutev a to ji mám teprve ze včera :-) :-) :-) :-) :-)


Mardžána: Nemyslíš, že bys vulgární slova neměl požívat kvůli názoru druhého!!! :-)


Ballon molly není žádný mutant nýbrž normální rybka akorát s plným břichem potěru takže tohle vo ní neříkej ty jsi sám mutant kdyš takhle nazíváš nevinou rybku jestli to napíšeš ještě jednou tak si tě vihledám a rozbiju ti hubu debile! :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


ballon molly nejsou ani kopie ani mutanti,kdo je neměl v nádrži neuvěří čeho všeho jsou schopny!Do jedné mé samičky se "zamiloval"i samec platy a pořát se ji snaží "oplodnit".Zajímalo by mne spíš,jestli je toto křížení možné,uvidíme!!!Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby