Autor:
Yirka
Přidáno:
20/09/2008 v 08:28:18
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
30/03/2012 v 04:59:48

Zobrazeno: 7892x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 974x
1 2 3 4 5

Český název: Arowana australská
Latinský název: Scleropages jardini


Čeleď:Osteoglossidae (Ostnojazykovití)
Původ: Austrálie
Maximální velikost: 65 - 90 cm
Vhodná teplota: 24 - 30 °C
Potrava: Masožravá ryba
Doporučené PH: 6,5
Doporučená tvrdost vody: do 10 °dGH
Charakteristika: Chráněný druh Arowany, který se rovněž pohybuje pod hladinou vody. Nádrž musí být dostatečně velká. Ryba není tak lekavá jako ostatní v čeledi.Vhodná do velkých akvarií cca 800 litrů a více. Nutný dostatek místa pro plavání. Pro mladé jedince se používá akvárium o velikosti cca 200 litrů, kde rostou rychleji. S jejich růstem je nutné pak zvyšovat objem akvária.Masožravec - převážně ryby o velikosti 10 cm a méně, cvrčci, sarančata, červi, kuřecí srdce, hovězí srdce, holátka myší, žere všechno možné od malých hlodavců až po hmyz. V zajetí se naučí přijímat i vločkové krmivo, ale není to pro něj ideální strava.V přírodě se řadí k ohroženým druhům. S. jardinii má podobný tvar těla jako S. leicharati. Tělo je stříbrné, od hlavy přes záda k ocasu má oranžové skvrny, které vynikají s přibývajícím věkem, ploutve jsou tmavě šedé s oranžovými skvrnami. Potřebuje dobrou filtraci nejlépe přes rašelinu a trvale proudící vodu v nádrži. Je velmi dobrým skokanem, nádrž musí být přikrytá.
Pohlavní dimorfismus: Samice nosí jikry a plůdek v tlamě.Samice je v dospělosti zavalitější v břišní části, samec má větší a širší tlamu a delší řitní ploutev.
Rozmnožování: V přírodě se tře v pozdním podzimu a na začátku zimy.Samice klade velké jikry, 50-200 kusů. Samec je nosí v tlamě. V tlamě je přechovává i po vylíhnutí po velmi dlouhou dobu (i přes 30 dní). Když mladé ryby vypustí, dosahují délky skoro 10 cm.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.diendancacanh.comArowana australská


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Arowana asijská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Arowana dvojvousá (Ostnojazyčnatec dvouvousý)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Baramundi malajský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Baramundi severní     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby