Autor:
Yirka
Přidáno:
16/11/2008 v 07:09:42
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 13745x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 939x
1 2 3 4 5

Český název: Arapaima velká
Latinský název: Arapaima gigas


Čeleď:Osteoglossidae (Ostnojazykovití)
Původ: povodí Amazonky
Maximální velikost: 3 - 6 m
Vhodná teplota: 23 - 25 °C
Potrava: Masožravá ryba
Doporučené PH: 6,6 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 8 - 15° GH
Agresivita: Predátor
Charakteristika: Považována za největší sladkovodní rybu. Její chov je možný pouze v obřích výstavních nádržích. Obývá střední a horní část vodního sloupce.
Pohlavní dimorfismus: Těžko rozlišitelný.
Rozmnožování: Množení je závislé na periodických záplavách, při kterých se část deštného pralesa ocitne pod vodou. V písčitém dnu vyhloubí hnízdo, do kterého během období sucha naklade jikry. Potěr se líhne od května do srpna. Dospělé ryby chrání jikry i mladé rybky, přihání k nim okysličenou vodu a poskytují jim úkryt. Samice pohlavně dospívají asi v 5 letech věku, kdy jsou velké kolem 150 cm Odchov v zajetí prakticky nemožný.

V inzerátech: Krunýřovec síťovaný


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.thejump.net/Arapaima velká


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Aphyosemion deltaense Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Arowana asijská   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Arapaima velká L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kančík zelenooký     Editovat článek     Přidat fotku


OMG viětší rybu jsem možná teda fakt možná nikdy nevyděl CHOVATEL MICHAL HARTMAN 9letSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby