Autor:
Evica39
Přidáno:
03/04/2009 v 20:07:03
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5545x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 1037x
1 2 3 4 5

Český název: Aponogeton křížený
Latinský název: Aponogeton hybridus


Typ: akvarijní rostlina
Původ: vznikl křížením
Čeleď:Aponogetonaceae (Kalatkovité)
Výška: 30 - 50 cm
Vhodná teplota: 20 - 28 °C
Osvětlení: 0,5 W/l
Doporučené PH: 6,6 - 7,6
Doporučená tvrdost vody: 5 - 19 °dGH
Charakteristika: Rostlina je vhodná do nádrží s rybami, které ji nepoškodí. Tvoří plouvoucí listy sytě zelené barvy. Časem listy ztmavnou a napokon mají až hnědězelenou barvu. V akváriu se uplatní jako solitérna rostlina, vytváří mohutný trs, který je velice dekorativní. Nevytváří emersní formu, v akváriích kvete velice drobnými bílými kvítkami. Rostlina je nenáročná a vhodná i pro začínající akvaristy.
Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Aponogeton bernierianus Č Další rostlina(podle českého názvu) - Azola americká   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Kalatka Henkelové L Další rostlina(podle latinského názvu) - Kalatka mnoholistá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby