Autor:
Carex
Přidáno:
14/03/2008 v 16:55:11
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
09/03/2012 v 08:33:48

Zobrazeno: 11702x Hodnocení: 2.78 Hodnoceno: 1057x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Anubis zakrslý
Latinský název: Anubias barteri var. nana


Typ: akvarijní rostlina
Původ: Západní Afrika
Čeleď:Araceae (Áronovité)
Výška: 10cm
Šířka: délka cca 40cm
Vhodná teplota: 21 - 29°C
Osvětlení: 0,3 - 0,5 W / litr
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 2 - 18°dGH
Charakteristika: Nejmenší druh rodu Anubias. Je vhodný i do malých nádrží. Je to dobrá, vytrvalá rostlina, která roste pomalu a proto vyžaduje být v malých nádržích umístěna uprostřed, ve velkých vpředu.Když přestřihnete oddenek vzadu tak se vám půlka vzadu rovětví na 2 části.Tuto tuholistou rostlinu, která je považována za nejkrásněší druh Anubisu, není vhodné vysazovat do substrátu lepší je ji připevnit k dekoraci, jako jsou kameny nebo kořeny. Důležité - pokud není přichycena na dekoraci, musí být oddenek vždy nad substráte a v substrátu pouze kořínky - jinak postupně hyne. Není příliš náročná na světlo. Za vhodných podmínek ji lze pěstovat i emersně , v květináči. Jedná se o bahenní rostlinu.
Rozmnožování: Rostlina se množí tak, že se odstřihne část hlavního stonku, zadní část se rozdělí na dvě části, přední se přesadí a tvoří novou rostlinu. Pro lepší vývoj je třeba, aby oddenek byl alespoň 5cm dlouhý.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquapage.czAnubis zakrslý

Více fotek najdete ve fotogalerii této rostliny


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Anubis tetraploid Č Další rostlina(podle českého názvu) - Aponogeton bernierianus   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Anubis barterův var. cofeifolia L Další rostlina(podle latinského názvu) - Anubis barterův var. zakrslý Marble     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby