Autor:
Viki
Přidáno:
02/03/2008 v 09:53:10
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
02/05/2008 v 08:01:35

Zobrazeno: 8819x Hodnocení: 2.76 Hodnoceno: 1013x
1 2 3 4 5

Český název: Anubis Barteův
Latinský název: Anubias barteri


Původ: Západní Afrika
Čeleď:Araceae (Áronovité)
Výška: 30cm
Vhodná teplota: 22 - 30°C
Osvětlení: 0,35 W / l
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 2 - 10°dGH
Charakteristika: Tato roslina roste velmi pomalu a zato si vyžaduje být v malých nádržích uprostřed, ve velkých vpředu.Když přestřihnete oddenek vzadu tak se vám půlka vzadu rovětví na 2 části.Tuto tuholistou rostlinu, která je považována za nejkrásněší druh Anubisu, není vhodné vysazovat do substrátu lepší je ji připevnit k dekoraci, jako jsou kameny nebo kořeny.
Rozmnožování: Rostlina se množí tak, že se odstřihne část hlavního stonku, zadní část se rozdělí na dvě části, přední se přesadí a tvoří novou rostlinu.

V inzerátech: Prodám levně anubias barteri var nana


Anubis Barteův

Více fotek najdete ve fotogalerii této rostliny


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Anubis Barterův zakrslý Č Další rostlina(podle českého názvu) - Anubis Gilletův   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Anubis Afzélův L Další rostlina(podle latinského názvu) - Anubis barterův var. úzkolistý     Editovat článek     Přidat fotku


Vzhledem k tomu, že má velmi tuhé listy není napadána plži ani ancistrusy.


Tohle je skvělá rostlina. Hlavně není moc náročná na světlo.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby