Autor:
Speedtt
Přidáno:
11/05/2008 v 12:24:21
Autor změny:
Vera007
Naposledy změněno:
31/12/2008 v 10:42:44

Zobrazeno: 5872x Hodnocení: 2.6 Hodnoceno: 804x
1 2 3 4 5

Český název: Anubis barterův var. úzkolistý
Latinský název: Anubias barteri var. angustifolia


Původ: Západní Afrika
Čeleď:Araceae (Áronovité)
Výška: 15 cm
Šířka: 7-18 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Osvětlení: 0,5 W/l
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 2 - 12 °dGH
Charakteristika: Výhodou této rostliny je, že ji ryby neokusují, a to opravdu žádný druh, takže je vhodná pro akvária s rostlinožravými (býložravými) rybami. Roste na jakémkoliv povrchu (někdy nutné přichytit - kořen..), což je další výhodou.Nejlepší umístení je ve středu nádrže.Je to velice odolná ,tvrdolistá rostlina,ktreá však roste pomalu.Listy jsou uspořádany dvojřadově,řapík je často červenal hnědý,vodní listy jsou čárkovité,kočovité,dlouhé až 15 cm,široké kolem 2,5cm.
Rozmnožování: Nastřihnutím oddenku.

V inzerátech: Prodám levně anubias barteri var nana


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.wasserpflanzen-freunde.deAnubis barterův var. úzkolistý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Anubis barterův var. cofeifolia Č Další rostlina(podle českého názvu) - Anubis barterův var. zakrslý Marble   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Anubis Barteův L Další rostlina(podle latinského názvu) - Anubias Barteri var. Caladiifolia     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby