Autor:
Yirka
Přidáno:
04/01/2009 v 12:08:41
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
27/03/2012 v 18:49:12

Zobrazeno: 7151x Hodnocení: 2.86 Hodnoceno: 886x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Anubias hladký
Latinský název: Anubias glabra


Typ: akvarijní rostlina
Původ: Afrika - Nigérie, Kamerun
Čeleď:Araceae (Áronovité)
Výška: 20 cm
Šířka: 30 cm
Vhodná teplota: 20 - 28 °C
Osvětlení: 0,4 W/l
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 2 - 12 °dGH
Charakteristika: Jeden ze široké rodiny tuholistých anubiasů. Roste velmi pomalu, ale do délky dorůstá až 40 cm a může být i dominantou nádrže. Vzhledem k tuhým listům odolává nájezdům živočichů, je sytězelené barvy. Při přebytku světla se na něm rády usazují přisedlé řasy. Nenáročná rostlina, může být v akváriu s některými africkými cichlidami, nebo i se zlatými rybkami( závojnatkami).
Rozmnožování: Postranními výhonky či dělením stonku. Zásadou je nesázet jej kořeny do substrátu, ale připevnit na dekorace či kořen.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.heimbiotop.de/Anubias hladký


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Anubias cv. Variegated Č Další rostlina(podle českého názvu) - Anubias největší   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Anubis Gilletův L Další rostlina(podle latinského názvu) - Anubis štíhlý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby