Autor:
Vera007
Přidáno:
05/07/2009 v 20:39:04
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 6769x Hodnocení: 2.8 Hodnoceno: 885x
1 2 3 4 5

Český název: Anténovec mramorovaný
Latinský název: Leiarius marmoratus


Čeleď:Sumci - Pimelodidae (Anténovcovití)
Původ: Jižní Amerika - řeky Amazonka, Orinoko a Essequibo
Maximální velikost: 100 cm
Vhodná teplota: 24 - 26 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 1 - 15 °dGH
Agresivita: poměrně mírumilovná ryba, menší obyvatele akvária však může požírat
Charakteristika: Vyžaduje čistou vodu a její pravidelnou výměnu, jinak může ztrácet chuť k jídlu a chovat se apaticky. Jako dekorace je pro něj v akváriu vhodný velký kořen nebo kámen. Může přearanžovávat akvárium - posouvat větší objekty, přemisťovat písek a podobně. Mladé ryby jsou v celku dravé a požírají vše na co přijdou. Jak ryby dospívají, stačí je krmit méně často. Požírají jak vločkové krmivo, tak i jiné ryby, krevety, kraby, červy, hmyzí larvy, kusy hovězího srdce apod. Aktivní jsou především v noci. Mladší rybky se rády sdružují do velkých skupin.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.jjphoto.dkAnténovec mramorovaný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Anténovec maraňonský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Anténovec mřížovaný   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec L092, L194 L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Anténovec pestrý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby