Autor:
Yirka
Přidáno:
16/12/2008 v 19:49:00
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 7798x Hodnocení: 2.77 Hodnoceno: 852x
1 2 3 4 5

Český název: Amur bílý
Latinský název: Ctenopharyngodon idella


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Původně Asie, nyní celosvětově rozšířen
Maximální velikost: 90 cm
Vhodná teplota: 10 - 20 °C
Potrava: Rostlinožravý
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: Mírumilovná ryba
Charakteristika: Studenovodní hejnová ryba, která rychle roste. Potřebuje prostornou dobře provzdušňovanou nádrž. Dokáže udržet na uzdě bující rostliny v zahradních jezírcích. Stala se populární lovnou rybou. Je dlouhověká, dožívá se přes 10 let.
Pohlavní dimorfismus: Těžko rozlišitelný.
Rozmnožování: V našich podmínkách se vytírá uměle. V přírodě se vytírá ve vodním sloupci a jikry volně unáší proud na vzdálenost mnoha km. Proto je amur velice plodná ryba a velká jikernačka může mít i přes 1 500 000 jiker (obvykle několik set tisíc).


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquarticles.com/Amur bílý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Altolamprologus sp. compressiceps Sumbu Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Anténovec barevný   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Štikovka skvrnooscasá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Ostnovec skvrnitý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby