Autor:
Evica39
Přidáno:
22/11/2008 v 17:04:43
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
30/03/2012 v 22:45:47

Zobrazeno: 10469x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 1064x
1 2 3 4 5

Český název: Akarka zlatá
Latinský název: Laetacara dorsiger


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Bolívie, Paraguay
Maximální velikost: 12 cm
Vhodná teplota: 22 °C
Potrava: živá, ale i vločky a granule
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 3 - 12° dGH
Agresivita: není agresivná
Charakteristika: Hodí se i do menších sladkovodních akvárií, lépe je však umístit jednotlivé páry do jednodruhových akvárií. Na své spoluobyvatele neútočí, popudlivá je jen v období rozmnožování.Žijí asi 5 až 8 let.Akarka zlatá by měla být v akváriu s menšími rybami jako jsou tetry, nebo pouze s jinými Akari zlatými. Je to mírumilovná ryba, pokud se nerozmnožuje, neboť vtedy jsou rodiče velmi územní. Má rada zarostlé akvárium s dostatkem míst na schovávání z kamenů nebo akvarijního dřeva.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají delší zádové a anální ploutve. Samice mají tmavý flek s bílými puntíky u kořene hřbetní ploutve, který ale samci nemají.
Rozmnožování: Vytírají se na očistěnou podložku. Snůšku většinou hlídá samice, která ploutvemi zajišťuje přívod čerstvé vody. Samec hlídá opodál. Volné zárodky se líhnou za 45 - 50 hodin. Samec se samicí je přenášejí do jamky vyhloubené v jemném písku. Rozplavané mladé se zdržují v blízkosti rodičů.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.badmanstropicalfish.comAkarka zlatá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Akarka páskovaná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Alabes springeri   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Úzkotlamka čevenooká L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Akara zlatá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby