Autor:
Horac
Přidáno:
28/10/2007 v 18:33:50
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
12/11/2008 v 18:36:47

Zobrazeno: 11336x Hodnocení: 2.86 Hodnoceno: 996x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Akara sedlová
Latinský název: Aequidens tetramerus


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: střední a severovýchodní část Jižní Ameriky
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 24 - 26°C
Potrava: hlavně masožravá
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 12°dGH
Agresivita: Agresivní, teritoriální
Charakteristika: Většina prodávaných rybek pochází z odchovu v zajetí a nikdy nedosáhnou velikosti a barev rybek z volné přírody. Vyžadují dobrou filtraci a pravidelnou částečnou výměnu vody - ve staré vodě bývají plaché, ustrašené a vybledlé. Starší jedinci mohou být teritoriální a netoleratní.
Pohlavní dimorfismus: Samečci bývají větší, barevnější a mají zašpičatělou papilu. Samičku jsou plnější v bříšku a papilu mají zakulacenou.
Rozmnožování: Páry tvoří pevné svazky. Vytírají se na plochý, hladký povrch (například rostliny nebo kameny). Jiker bývá až tisíc a na péči o ně se podílejí oba rodiče.


Akara sedlová


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Akara pruhovaná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Akara tečkovaná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Akara potoční L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Akara Awanova     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby