Autor:
Horac
Přidáno:
25/10/2007 v 20:17:11
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
28/02/2009 v 21:40:45

Zobrazeno: 18390x Hodnocení: 2.88 Hodnoceno: 1082x
1 2 3 4 5

Český název: Akara potoční
Latinský název: Aequidens rivulatus


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Ekvádor, Peru
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 21 - 26°C
Potrava: všežravec, hlavně masitá potrava
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 6 - 15°dGH
Agresivita: nesnášenlivá agresivní ryba
Charakteristika: Velice dobře se hodí do nekolikasetlitrových akvárií. Kvůli její agresivitě by se měli chovat jen s velkými rybami, které jsou schopny se bránit. Zabírají si teritoria, které si tvrdě hájí (zvláště v době tření). Pokud chcete chovat více jedinců než pár, je tedy potřeba dosti velká nádrž. Často také ryjí ve dně a poškozují rostliny. Jedinci ochycení v přírodě se od ostatních dají lehce poznat - až na oranžové okraje mají ocasní a řitní ploutve bezbarvé. Prospívá jim pravidelná částečná výměna vody a dobrá filtrace. Tato rybka má několik barevných forem. Na těle je síťová kresba tvořená vícebarevnými šupinami. Celé tělo má modrý nebo zelený lesk. Na neparových ploutvích jsou žluté, oranžové nebo červené okraje. Přírodní forma nemá barevné lemy ploutví.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou větší. Starší samečci mívají na hlavě tukový hrbol.
Rozmnožování: Samička klade jikry na povrch kamenů, které si před tím očistí. O jikry i plůdek se starají oba rodiče a velmi agresivně si chrání své teritorium. Potěr roste zpočátku pomalu, při krmení drobnou živou potravou ale roste poměrně rychle.

V inzerátech: Akary potoční


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.cichlidae.infoAkara potoční

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Akara modravá (Akara stuartgranti, Tlamovec aulonocara stuartgranti) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Akara pruhovaná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Akara modrá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Akara sedlová     Editovat článek     Přidat fotku


Mam tuhle akaru asi dva roky je to samec a má asi patnáct cm. Je pravda že je agresivní na ostatní ryby ale ja ho mám v akva z dvěma vrubozubci a snášejí se poměrně dobře. :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby